Чому варто навчатись в Чехії?

Чехія — це країна, яка змогла зайняти гідне місце в самому серці Європи. Мріючи про гарну вищу освіту, в більшості випадків молоді люди думають про Оксфорд, Кембридж або інші відомі університети. Але мало кому відомо, що освіта в Чехії цінується так само, як і дипломи згаданих університетів Великобританії.

Чехія дійсно пропонує всі можливості для амбітних і талановитих молодих людей. Тому сьогодні у Вас є шанс скористатися однією з пропозицій і стати студентом відомого чеського університету

Ми в Міжнародному Союзі Молоді обрали Чехію для отримання своєї освіти і тепер хочемо поділитися з Вами фактами, чому варто звернути пильну увагу на здобуття вищої освіти саме в цій країні.

 1. Безкоштовна освіта

Одна з головних причин — це  безкоштовне навчання, яке можна почати і не досягнувши повноліття, тобто відразу після закінчення школи. Для тих, хто володіє чеською мовою не нижче рівня В2, є можливість навчатися абсолютно безкоштовно. Цього рівня можна досягти за один рік навчання на підготовчих мовних курсах МСМ.

 

 1. Визнання освітніх документів України

Чехія визнає шкільні атестати та дипломи українських освітніх закладів, тим самим дозволяючи безперешкодно продовжувати навчання на новому місці. І ще одна приємна новина для українських абітурієнтів — для вступу в чеські університети результати ЗНО не потрібні. А якщо у Вас вже є диплом бакалавра або магістра в будь-якій сфері, Ви можете продовжити навчання в Чехії на наступному ступені. Вам для цього потрібно буде підтвердити дійсність свого диплома.

 

 1. Європейська якість

Висока якість чеської освіти відповідає європейським стандартам та визнається у всьому світі. У Празі розташований один із найдавніших сучасних інститутів – Карлов Університет, один з найпрестижніших технічних університетів у Європі – Чеський Технічний Університет, два славнозвісні економічні університети – Вища Школа Економіки та Чеський Аграрний Університет.

 

 1. Міжнародне визнання чеського диплому

Дипломи чеських університетів визнаються у всьому світі (не тільки в Європі, а й в США та Канаді).

 

 1. Актуальні теоретичні та практичні знання

Чудова як теоретична, так і практична база університетів, яка дозволяє отримати хороші знання з обраної професії. Всім давно відомо, що європейські університети роблять акцент на практичних семінарах — застосування теорії на практиці. І Чехія не виняток. Чеські випускники користуються попитом на чеському та європейському ринку працевлаштування. Майже 80% студентів вже на 3 курсі працюють за обраною спеціальністю!

 

 1. Програми міжнародного обміну для студентів

Чеські державні вищі навчальні заклади співпрацюють з великою кількістю європейських університетів, і завдяки цьому студенти приймають участь в різних програмах обміну, наприклад ERASMUS,  які дають можливість отримати досвід навчання в Німеччині, Франції, Швейцарії, Іспанії, Італії, Англії, Данії, Голландії, Швеції та інших країнах. А також співпрацюють з питань обміну з Америкою, Канадою, Бразилією, Мексикою.

 

 1. Можливість безперешкодно подорожувати по всій Європі

Наявність чеської шенгенської візи або чеської довгострокової навчальної візи дає Вам право подорожувати багатьма країнами Шенгенської угоди (їх 26!). В Європі діє багато компаній, де можна купити недорогі квитки на літак / поїзд / автобус.

 

 1. Європейська культура та міжнародне мовне середовище

Під час перебування у Чехії у студентів є можливість долучитися до європейської культури з її особливостями та стилем життя. У Празі та інших містах Чехії проживає безліч іноземців, що дозволяє знайти друзів і знайомих у багатьох куточках світу.

 

 1. Стабільна економічна та політична ситуація

Високий рівень економіки дає гарні можливості для ведення бізнесу, а стабільна політична ситуація створює сприятливий клімат для іноземних інвестицій. Крім того, Чеська Республіка відрізняється більш низькими цінами, ніж в інших країнах Центральної і Західної Європи.

 

 1. Високий рівень життя

Чехія гарантує високий рівень життя, набагато вищий ніж у інших країнах Східної Європи.

 

 1. Працевлаштування за фахом

У Чехії, і зокрема в Празі, представлені практично всі провідні західні транснаціональні корпорації, які, в прямому сенсі слова, полюють за випускниками престижних державних універитетів. Практично щотижня у чеських університетах проходять ярмарки вакансій провідних компаній. За статистикою лише 20% чехів здобуває вищу освіту, і це відмінна можливість для іноземця при бажанні знайти роботу в Чехії!

 

 1. Близкість культур і просто близько

Чехи, як і українці, є слов’янами, а це значить, що чеська мова і багато звичаїв надзвичайно схожі та знайомі нам із нашої культури. Це дозволяє легше влаштуватися на новому місці і простіше вивчити мову (гарантовано чеська мова вчиться з «нуля» до рівня B1 / B2 (рівень необхідний для навчання на бюджеті) за 9 місяців перебування в середовищі. А головне — дуже короткі перельоти до України. Наприклад, переліт з Праги до Києва триває лише 2 години. І зауважте, що це – прямий рейс.

 

 1. Високий рівень безпеки

Чехія одна з безпечніших та комфортних країн в світі. Столиця Чехії — місто Прага — визнано одним із найбезпечніших міст Європи, це підтверджує низький рівень злочинності. І це не зважаючи на те, що Чехія один з найпопулярніших туристичних напрямків, тому щороку її відвідують більш ніж 10 мільйонів туристів.

 

 1. Багата культурна спадщина

У Празі краще ніж в будь-якому іншому місті Європи збереглися архітектурні пам’ятки, багатьом з яких вже більше 1000 років. Празький град був заснований в 10 столітті нашої ери і є найбільшим замком на території міста на всьому континенті. У столиці Чехії представлені більше ніж 10 архітектурних стилів, від готики до кубізму. Весь історичний центр Праги був внесений до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО, як єдиний пам’ятник культури Центральної Європи.

 

 1. Можливість навчатися англійською мовою.

Також великим позитивним моментом для іноземного студента є можливість вчитися англійською мовою в чеських ВНЗ за доступними цінами. Вартість навчання англійською в державних університетах складає в середньому 1800 євро за семестр.

 

 1. Програми подвійних дипломів

Чехія пропонує отримання подвійних дипломів на англійській мові (Чехія – Швейцарія, Чехія — Великобританія) за привабливою вартістю і з великими перспективами.

 

 1. Студентські пільги.

Держава надає студентам величезну кількість найрізноманітніших пільг, починаючи з податків і вартості проїзду, перельотів (до 50%), завершуючи знижками у ресторанах та кінотеатрах.

 

 1. Стипендії іноземним студентам

Іноземний студент має можливість отримувати різноманітні стипендії. Кожний студент денної форми навчання чеського державного університету має право на отримання стипендії на проживання, її розмір складає приблизно 50 євро на місяць. У разі складної життєвої ситуації студент може розраховувати на соціальну стипендію. А якщо Ви маєте високі результати в навчанні, Ви можете подати заявку на отримання стипендії за високий рівень успішності. Зазвичай ії розмір складає до 300 євро на місяць. Для отримання стипендії треба мати високий середній бал оцінок. Також повну стипендію на проживання, харчування та навчання отримують студенти програм міжнародного студентського обміну. Для участі в програмі також необхідно показати високий рівень успішності.

 

 1. Офіційне право на роботу під час навчання

Студенти денної форми навчання всіх чеських університетів мають офіційне право працювати 20 годин на тиждень. Роботу можна знайти на кампусі університета або за його межами. Заробітна плата стажера складає приблизно 700 євро на місяць. Отже, за умови гарних навичок планування свого часу, Ви зможете навчатись та самостійно забезпечувати себе.

 

 1. Вивчення іноземної мови обов’язково на будь-якій спеціальності.

Державні університети ставлять як мінімум одну іноземну мову (англійська, німецька, французька, іспанська або інший) обов’язковим предметом під час всього періоду навчання. Саме тому студенти чеських університетів добре володіють іноземними мовами та беруть участь в програмах міжнародного студентського обміну, що дозволяє ім після закінчення навчання без особливих складнощів працевлаштуватися.

Як бачите, Чехія — країна великих можливостей і сприятлива в усіх критеріях відбору. Вирішувати Вам звичайно, але обравши Чехію для здобуття вищої освіти – Ви не пожалкуєте!