Найпопулярніші спеціальності в Європі

У багатьох абітурієнтів виникає питання: куди піти вчитися? Напевно, багато хто з нас спочатку запитували батьків: «Батько, а ким ти хотів стати в дитинстві?» Або: «Мама, а що тебе спонукало до професії лікаря?» І далеко не всі початкові мрії батьків втілилися в життя. Чому ж? Адже багато хто з нас хотіли стати космонавтами або стюардесами. Або може льотчиками? А як же фотомоделі і актриси? З віком ми розуміємо, що це все дитячі наївні мрії, а реальність нам диктує зовсім інше.

При виборі майбутньої професії потрібно керуватися не тільки дитячими мріями, а й особистими уподобаннями і здібностями, і найголовніше, щоб професію, яку ви виберете була популярна. Адже від цього буде залежати на скільки ви будете успішні і як швидко знайдете роботу.

Якщо ви хочете отримати освіту за кордоном, то вам неодмінно слід орієнтуватися саме на те, які спеціальності користуються попитом зараз в Європі.

Фахівці сфери IT

Як часто ви користуєтеся Інтернетом? Напевно, кожен день: на роботі і під час навчання, і навіть коли відпочиваєте. До середини 2016 року кількість користувачів світової мережі сягнула 3,3 млрд. Люди — це більше половини населення планети, а на думку директора з маркетингу «Google Росія» Дмитра Кузнєцова число користувачів Інтернету в світі до 2020 року перевищить 5 млрд чоловік.

Стрімкий розвиток даної галузі вимагає все більше і більше фахівців. За даними Європейської комісії на 2016 рік в Європі було відкрито понад 700 тисяч вакансій в даній сфері.

Здобути освіту в сфері IT можна в наступних університетах: Чеському Технічному Університеті, в Чеському Аграрному Університеті и в Вищій Школі Економіки в Празі.

Інженери

Серед широкого спектру інженерних спеціалізацій найбільш популярні електрики, будівельники, механіки, а також фахівці в галузі біомедицини та технологій.

Лідируючим університетом в цій області є Чеський Технічний Університет в Празі — це найстаріший державний технічний університет в світі, який пропонує навчання на 8 різних факультетах, за більш ніж 50 технічних спеціальностей.

Економісти

Економісти необхідні в багатьох сферах: на виробництві, в бізнесі, в наукових дослідженнях і сфері фінансів. Залежно від того в якій сфері Ви отримаєте економічну освіту, буде залежить ваше подальше працевлаштування. На жаль, ринок праці досить насичений економістами, але попит на вузькоспеціалізованих фахівців безсумнівно високий. Адже отримавши освіту на економічному факультеті технологічного ВНЗ у вас в руках буде два козирі — знання економіки і технічні знання.

Факультет в Чеському Технічному Університеті в Празі в останні роки набирає все більшої популярності, а учні знаходять роботу за фахом уже на перших курсах університету. Не варто забувати про найбільший за кількістю студентів економічний факультет в Празі — Факультет Економіки і менеджменту в Чеському Аграрному Університеті. На факультеті готують блискучих фахівців, які відмінно розбираються не тільки в економіці аграрного сектора Чехії та Європи, але в інших галузях економіки.

Торгові представники, фахівці з маркетингу

Ці дві професії ми об’єднали, просто тому що вони обидві пов’язані з продажами. Чому ці дві спеціальності серед лідерів? Подивіться на сучасну економіку — конкуренція постійно зростає, саме тому покупці і кінцеві споживачі стають все більш прискіпливими і розбірливими. Доводиться винаходити нові способи і підходи, треба добре розбиратися в своїй справі, мати гарну репутацію і запропонувати дійсно якісний продукт.

Так чи інакше, маркетинг вивчається на всіх економічних спеціальностях в різному ступені. А вчитися на маркетолога можна лише в двох державних ВНЗ Чехії: у Чеському Аграрному університеті (на економічному факультеті) і Вищій Школі Економіки в Празі (факультет міжнародних відносин).

Лікарі

Вкрай затребувана професія в Європі, особливо в галузі стоматології, фармацевтики, акушерства, надання першої медичної допомоги і догляду за людьми похилого віку, медсестри.

Відмінних фахівців готують в Карловому Університеті, там цілих п’ять медичних факультетів, що пропонують навчання на медсестер, стоматологів, хірургів та інші традиційні напрямки. Але якщо Ви стежите за наукою і сучасними тенденціями, радимо вам придивитися до факультета біомедичних технологій в ЧВУТ — найновітніші дослідження, лабораторії, все те, про що ми поки тільки читаємо в книгах — там є реальністю і способом розробляти подальші технології! Цей факультет є лідером у своїй галузі, аналогів в Чехії немає.

Аналітики

Необхідні практично у всіх галузях економіки. Вони здійснюють збір і аналіз інформації, прогнозування розвитку ситуацій. Хороший аналітик повинен розбиратися в економіці, мати склад розуму здатний швидко і чітко проаналізувати ситуацію на ринку / в компанії, володіти навичками роботи в спеціальних програмах обробки статистичних даних. Не боятися великої кількості інформації і швидко орієнтуватися в цьому обсязі. Ну і мабуть найважливішим є — досконале володіння і доскональне розуміння принципів функціонування сучасної економіки.

У будь-якому випадку, при виборі професії важливо звертати увагу на власні переваги і схильності. Саме робота в цікавій області, де у вас буде бажання розвиватися, принесе вам гарні результати і дозволить досягти високої оплати праці.

За даними порталу jobs.cz на вересень 2016