Технічний музей: 17.08.2019

Національний технічний музей

Історія наукових винаходів і відкриттів в одному музеї

17 серпня студенти літніх освітніх програм Міжнародного Союзу Молоді попрямували на освітню екскурсію до Національного технічного музею, де на трьох поверхах в різних залах зібрано колекцію науково-технічних відкриттів, що супроводжовали життя пражан протягом кількох століть.

Сам музей був заснований в далекому 1908 році – навіть переживши реконструкцію, яка тривала з 2003 по 2011 рік, – таким чином він збирає свою колекцію ось уже понад сто років. Тут проводяться як постійні, так і сезонні виставки науково-технічних предметів, якими коли-небудь користувалися чехи.

На першому поверсі виставляються транспортні засоби, від ретро-машин до паровозів старшої епохи. Студенти можуть відвідати спеціальні тематичні зали – наприклад, зал, повністю присвячений різноманітності архітектурних стилів від другої половини 19 століття по сьогоднішній день. На виставці відвідувачі дізнаються все про характерні ознаки тих чи інших стилів: сецесе, кубізму, конструктивізму та інших, а також знайомитися з роботами великих чеських архітекторів. Відтворена атмосфера робочого простору архітекторів минулих століть, а також виставлені зразки освітлювальних приладів.

В окремому залі також виставляється астрономічна колекція, де студенти могли побачити справжній шматочок метеорита, який був знайдений в Аргентині. Вік його приблизно п’ять тисяч років. Виставлена також експозиція, що складається з різноманітних астрономічних приладів від 15 до 20 століття, а також механізмів, пристосованих для вимірювання різних величин і навігації.

Далі студенти могли ознайомитися з історією розвитку друкарської справи – від епохи Гутенберга до сучасних електронних пристроїв для виробництва книг, журналів і газет. Частина експозиції обладнана як майстерня.

Окремий інтерес представляє експозиція “Домашня техніка”, де представлені експонати, якими колись користувалися наші прабабусі і прадідусі з середини 19 століття до сьогодні: тут і техніка для підтримки особистої гігієни, проведення прибирання, прання і прасування.

В житті студентів МСМ кожен день відбуваються нові цікаві події та заходи як по Чехії, так і за її межами. Наш союз особливу увагу приділяє не тільки проведенню розважальних, але й освітніх заходів – в тому числі і тих, які знайомлять студентів з історією міста і країни, куди студенти приїжджають на літні канікули. Нижче ви можете ознайомитися з іншими світлинами з дня “Національний технічний музей”. Не забувайте також, що у нас є Інстаграм, звідки ви можете регулярно дізнаватися останні новини про заходи для студентів.

Зв'яжіться з нами%d bloggers like this: