Ознайомча поїздка до Ірландії

Ірландії

В кінці липня – на початку серпня співробітники МСМ здійснили ознайомлювальну поїздку в Ірландію та побували безпосередньо в столиці – Дубліні, куди були запрошені MEI, асоціацією мовних шкіл Ірландії.

За три дні було відвідано близько 13 шкіл, які пропонують літні програми іноземним студентам не тільки в Дубліні, а й в інших містах Ірландії. В основному це були літні школи і резиденції, але програма включала в себе відвідування навчальних закладів, де навчаються і старші хлопці та дівчата. Відомо, що більшість шкіл для дорослих студентів знаходиться в Дубліні в центрі міста, що є перевагою для тих студентів, що бажають самостійно урізноманітнити своє дозвілля у вільний час. Більшість літніх школ віддалені від центру та знаходяться в безпечних і зручних районах – до літніх резиденцій студенти мають можливість дістатися на автобусах.

Головний плюс навчання за програмами Ірландії, на відміну від Великобританії, – якщо у неповнолітнього студента річної програми буде проживання в сім’ї, то ці сім’ї будуть безпосередньо ірландського походження, що дуже цікаво з точки культурного обміну. Таким чином студент може бути впевнений, що за час проживання він потрапить в сім’ю корінних жителів.

Різниця також є і в харчуванні студента – сім’ї, найчастіше, готують для нього страви саме ірландської кухні. У сім’ях прийнято готувати гарячі сніданки, а також збиратися на вечерю разом. На обід пропонуються гарячі обіди в школі або ланчі з собою, в залежності від програми.

Другий плюс проходження програми в Ірландії це, звичайно ж, дешевизна продуктів та інших товарів, на відміну від фунтів Великобританії – в Ірландії розплачуються євро, що позначається на ціні, яка відповідно буде нижче.

Тим студентам, які вже були у Великобританії, буде набагато цікавіше подивитися і прекрасну країну Ірландію – вивчити як погодну, природну, так і культурну обстановку.

Якщо у студентів часто виникають культурні складності в розходженні звичок харчування у Великобританії та їх рідній країні, то в Ірландії такої проблеми не виникне – національна кухня там завжди різноманітна, часто це м’ясні страви і овочі.

У студентів, що навчаються в Ірландії на літніх курсах, насичена ексурсіонная програма, яка відрізняється для кожного міста. Якщо вони зупиняються в Дубліні, то мають можливість подорожувати ще і по сусідніх містечках. Хлопці та дівчата також можуть проживати в Кілкіне, невеликому місті в полутра годинах від Дубліна, де теж проходять навчальні програми.

Завдяки різноманітній розважальній програмі, навіть якщо вони один рік були в Дубліні, то в наступному році для студентів буде також цікаво поїхати і в інші міста, наприклад, в Корке або в Галвей. Вони побачать вже абсолютне інші місця і види, іншу природу.

Додатковим плюсом вважається те, що акцент у ірландців практично не відчувається, всі говорять що на вулицях, що в сім’ях, в школі відносно чисто і зрозуміло. Всі розуміють студента і студенти зазвичай теж легко сприймають розмовну мову ірландців. Це великий плюс для тих, у кого поки слабкі знання англійської мови і вони бояться не розуміти, наприклад, людей на вулиці.

Дублін дуже зручно розташований. Потрапити в сусідні міста можна буквально за 30 хвилин на поїзді, електричці або автобусі. У 10-15 хвилинах знаходиться морське узбережжя, починаються пляжі і гори. Таким чином студентам мовних шкіл мають можливість досліджувати різноманітну природу Ірландії, а також мають великий вибір екскурсій та розваг – як для молодшого віку, так і для дорослих. Невеликі відстані дозводяють дослідити різні куточки країни і спостерігати різні види, не витрачаючи на дорогу багато часу.

Зв'яжіться з нами%d bloggers like this: