Перші гроші. Заробляйте навчаючись.

Чехія країна великих можливостей, як в сфері отримання вищої освіти, так і в працевлаштуванні. Але важливим фактом є саме можливість працювати під час навчання.

Всі іноземні студенти, які проживають і навчаються на території Чехії, мають право працювати по найму по встановленим законам про працевлаштування. Не зважаючи на громадянство студента, для всіх умови однакові, студенти можуть офіційно працювати 20 годин на тиждень.

Це правило поширюється тільки на студентів з чинним дозволом на проживання (ВНЖ) і не працює в ставленні студентів підготовчих курсів. Однак студенти, які приїхали по програмам Міжнародного Союзу Молоді, відразу мають ВНЖ, оскільки підготовчі курси проходять саме при державних університетах в місті Прага. Студенти відразу отримують статус, що дозволяє підробляти з моменту приїзду на курси.

Отже, у кожного студента, який приїжджає в Чеську Республіку, є декілька варіантів працевлаштування під час навчання:

  • Можна спробувати працевлаштуватися в університет, де навчається сам студент. Деканат, бібліотека, кафедри – є багато місць, де не вистачає помічників. По перше — це зручно, по друге – це великий досвід і приємна робота.
  • Якщо студент погано володіє чеською мовою можна спробувати знайти російськомовну роботу. Ми не кажемо, що це легко, але можливо. Найпопулярніший варіант – продаж екскурсійних турів в Празі. Прага – туристичне місто, де туризм є одним з важливих складових економіки.
  • Існують спеціалізовані служби, які займаються працевлаштуванням на простих некваліфікованих роботах для молодих людей – «бригада». Найчастіше це робота, яка не потребує спеціальних навичок — роздача листівок, упаковка або розкладка товару, адміністрування в готелях, в супермаркетах, робота на ресепшені або в якості помічника продавця. Влаштуватися на таку роботу легко — знадобляться паспорт з діючою візою, телефон і доступ в інтернет — щоб переглядати спеціалізовані сайти.

Для студентів старших курсів — робота на постійній основі з частковою зайнятістю. У Чехії існує безліч компаній, готових брати на роботу студентів з певною спеціалізацією. Така співпраця взаємовигідна обом сторонам: студент отримує необхідні навички і досвід, а фірма — підготовленого молодого фахівця. Така робота не вимагає певних навичок: володіння ПК, знання англійської мови, вміння продавати, комунікабельність і відповідальність. І відповідно, на відміну від першого варіанту, для влаштування на постійну роботу, вам будуть потрібні специфічні документи: атестат або диплом (з нострифікацією), довідка з місця навчання і медичний страховий поліс. Спочатку студенти працюють на півставки — укладається договір, що описує права обох сторін — а потім, по закінченню університету — на постійній основі.

Пам’ятайте, якщо Ви поставите собі ціль знайти роботу – Ви її обов’язково знайдете.

Безкоштовна консультація спеціаліста