Старе місто: 25.08.2019

Старе місто

Досліджуємо найпопулярніші куточки Старого Міста

25 серпня для студентів літніх програм Міжнародного Союзу Молоді нарешті видалася унікальна можливість познайомитися з Прагою ближче і досліджувати Старе Місто. Зрозуміло, вся екскурсія проходила під керівництвом досвідченого російськомовного гіда, яка повідомила студентам МСМ масу нових подробиць, про які вони і не здогадувалися раніше.
Діти зустрілися на Вацлавській площі – самому популярному місці в Празі як серед місцевих чехів, так і серед туристів. Як його називають місцеві, “Вацлавак” – є найпершим пунктом у відвідуванні відомих місць для будь-якого приїжджого туриста, адже приїхати в Прагу і не потрапити на Вацлавак – не просто непробачно, а й майже неможливо, адже саме тут призначаються всі головні зустрічі, проводяться мітинги і політичні події. Ось таку історичну і політичну цінність цінність несе в собі Вацлавська площа.

Таку назву площа отримала на честь Святого Вацлава, який вважається практично “опікуном” Чехії. Мало хто знає, що сьогодні таке популярне і “модне” місце як Вацлавська площа, де розташовуються всі головні магазини, бутіки, а також дорогі ресторани, раніше була місцем розташування кінського ринку і раніше виглядала зовсім інакше. Те, яку ми бачимо площа зараз – широкої, помпезною і настільки “тісно утрамбованої туристами” – почало формуватися тільки в 20 столітті, це ж стосується і архітектурних стилів будівель, яких на площі так багато.
Посеред площі розташовується скульптура – найпомітніший монумент навпроти Національного музею, яку можна побачити ще здалеку. Корінні чехи, домовляючись зі своїми друзями про зустріч, так і говорять “Зустрічаємося під конем”. Вся справа в тому, що скульптура зображує Святого Вацлава, що сидить на це самій тварині.
Цікаво, що для сучасних скульпторів, виявилося неможливим стримати, так звану, “іронію” по відношенню до пам’ятника. Наприклад, в будівлі “Люцерна”, яка знаходиться зовсім недалеко, розмістилася скульптура, повністю імітує Святого Вацлава, що сидить на коні, з невеликою відмінністю – кінь за ноги підвішений до стелі, а вершник гордо сидить на його череві.
Під час екскурсії студенти відвідали Старомістску площу, пройшли біля скульптури “Командор”, Тинського Храму і інших вражаючих памяток.
Нижче ви можете докладний ознайомитися з фотозвітом “Відвідування Старого міста”. Не забувайте також підписуватися на наш Інстаграм.

Зв'яжіться з нами%d bloggers like this: