ТОП-3 університети в Празі

Коли Ви або Ваша дитина обирає університет, в якому хоче здобувати вищу освіту, Ви акцентуєте увагу на такі фактори, як:

  • Наявність бажаної спеціальності в університеті
  • Престижність ВНЗ
  • Практична база під час навчання
  • Вартість навчання
  • Якість освіти

Так як в Чехії навчання в державних університетах чеською мовою безкоштовне, до перерахованих вище факторів, додаються такі вимоги:

  • Тип вузу (приватний або державний)
  • Вступні вимоги

І так, нижче ми наведемо Вам ТОП-3 кращих державних університета в Празі.

1. Карлів Університет

Карлів Університет

Про цей університет чули багато людей, він входить в рейтинг найкращих університетів світу (QS World University Rankings) і є одним з найстаріших університетів. Заснований в 1348 році — це не тільки перший вуз Чехії, а й усієї центральної Європи. Ян Гус, знаменитий діяч епохи Реформації, був не тільки його випускником, а й ректором.

В даний час університет складається з 17 факультетів (14 в Празі, 2 в Градец-Кралове і 1 в місті Плзень).

На даний момент в Карловому університеті навчається понад 53 000 студентів, з них більше 15 тисяч студентів навчаються на бакалавраті, 26 тисяч на магістратурі і понад 7 тисяч на доктурантурі. Близько десяти відсотків від загального числа студентів — іноземці.

У цьому вузі вчилися письменники Карел Чапек і Франц Кафка. Серед найвідоміших випускників — фізики Альберт Ейнштейн і Нікола Тесла.

Карлів університет займає 7 місце в рейтингу університетів Європи та 1 місце за кількістю студентів, які приїжджають в рамках програми обміну Erasmus.

Навчання також можливо і на англійській мові.

Програми підготовки до вступу в Карлів Університет

2. Чеський технічний університет в Празі (ЧВУТ)

CVUT

ЧВУТ найстаріший технічний вуз Європи, в 2007 виповнилося 300 років від дня його заснування, почав працювати в 1707 році. На сьогоднішній день університет займає 156 місце в рейтингу кращих технічних університетів світу.

Чеський Технічний Університет також, як і Карлов університет пропонує навчання англійською мовою і має широкий вибір програм з обміну студентами, що дозволяє учням навчатися не тільки в Чехії, але і за її межами.

В університеті навчається близько 25 000 студентів по 419 спеціальностями.

Важливо зауважити, що ЧВУТ тісно співпрацює з багатьма компаніями, в їх числі Toyota, Bosch, Siemens, Honeywell, ABB Group, McKinsey, DaimlerChrysler, Skoda Auto, Ericsson, Vodafone.

Програми підготовки до вступу в Чеський технічний університет в Празі

3. Чеський Аграрний Університет (ЧЗУ)

CZU

ЧЗУ в 2006 році відсвяткував свій столітній ювілей. На сьогоднішній день університет належить до кращих державним освітніх закладів і є провідним вузом в області землеробства і лісового господарства в Чехії. Також даний університет є третім найбільшим університетом в Празі.

ЧЗУ дуже популярний — більше 10.000 абітурієнтів в рік на 150 спеціальностях в рамках програм бакалаврату, магістратури та аспірантури.

ЧЗУ, як і два попередніх вуза пропонує навчання англійською мовою і має наявність програм обміну.

Показники університету високі, так як 97% студентів влаштовуються на роботу під час або після навчання.

Є ще одна риса, яка відрізняє ЧЗУ від інших університетів — внз побудований за принципом студентського містечка, тобто на одній території знаходяться учнівські корпусу, гуртожитки, лабораторії, гольф поля, столові, спортивні майданчики, тренажерний зал і так далі.

В даний університет держава Чеської Республіки вкладають великі інвестиції на розвиток вузу.

Програми підготовки до вступу в Чеський Аграрний Університет