Цікава чеська мова, чому її легко вчити українцям?

Чехія по праву входить в Топ-10 найбільш привабливих країн для іноземців, перш за все, через можливість отримання безкоштовної вищої освіти, досить високого рівня життя, її центрального розташування у Європі та легкої для українців вивчення чеської мови. Однією з умов вступу в чеський ВНЗ є навчання на чеській мові, вимоги діють як для чехів, так і для іноземців. Можливість отримання бюджетної освіти в Чехії приваблює багатьох і одним з перших питань, які виникають у людини це: чи можна вивчити чеську мову за рік?

Чеська мова належить до групи західнослов’янських мов, тому не секрет, що для українців, які досконало володіють російською та українською мовами, чеський вчиться швидше і легше. Коли ви вивчаєте французьку, іспанську, італійську мови, ви маєте справу з великою кількістю незнайомих слів. У чеській мові, незважаючи на наявність відмінків і правил вимови, багато слів можна буде легко розпізнати. Однак не поспішайте з перекладом багатьох слів, інакше Ви можете потрапити в незручну, а нерідко кумедну ситуацію.

Так, наприклад, якщо Ви хочете похвалити запах парфумів дівчини в Чехії, то потрібно сказати, що : дама смердить.  Парфуми в чеській мові перекладаються як „вонявка“. Щоб похвалити аромат їжі, не поспішайте з компліментом «як смачно пахне», так як сморід асоціюється з чимось приємним, а запах, навпаки з чимось огидним. Тому всі дівчата в Чехії смердять парфумами, а сміттєві баки пахнуть. Для носіїв української та російської мови, такі чеські слова як „хапати“ (розуміти), „паливо“ , „сранда“ (не-не, це жарт), „мраз“ (мороз) та „мзда“ (плата), pohanka (гречка) здаються досить кумедними.

Незважаючи на те, що багатьом російськомовним і україномовним людям через велику кількість схожих слів не здається складною, не треба ставитися до вивчення мови легковажно. Для вступу в університет і проходження конкурсу на бюджет враховується не тільки знання граматики та орфографії, але й впевнена розмовна мова, розуміння термінології і т. ін.

Гарна чеська мова – ключ до успішного вступу на бюджет, але щоб під час вступних іспитів дійсно володіти рівнем мови, необхідним для зарахування на бюджет, були розроблені підготовчі курси при провідних державних університетах, викладання в яких ведеться професорами вузів. В українських студентів під час підготовчого року є можливість, завдяки близькості мов, вивчити чеську до рівня B1-B2, визнати документи про освіту в Чехії, успішно скласти вступні іспити у ВНЗ, продовжити навчальну візу, не приїжджаючи в Україну.

В інтернеті представлено велику кількість навчальних матеріалів і сайтів для вивчення чеської самостійно. Вивчення мови в штучному середовищі вимагає набагато більшого часу і сил для вдосконалення рівня володіння мови. В незалежності від того, скільки часу приділяєш чеському в день, російська або українська є невід’ємною частиною Вашого життя, тому що, як правило, вдома всі спілкуються рідною мовою. Через це знання чеської мови обмежується книжковими фразами і знанням граматики. Для вдосконалення мови потрібне постійне тренування і занурення у мовне середовище.

Відмінна мовна та профільна підготовка на підготовчих курсах при державних вузах та потужна кураторська підтримка на всіх етапах навчання допоможуть Вам здійснити свою мрію і стати студентом престижних європейських вузів в Чехії.

Оберіть своє майбутнє просто зараз!

Зателефонуйте за номерами: +38 044 361 30 44, +38 09344 22 41, +38 096 361 30 44 або приходьте до нашого офісу та отримайте безкоштовну консультацію у наших спеціалістів за адресою: м. Лук’янівська, вулиця Січових Стрільців 77.
Контакти