У Карлових Варах: 04.08.2019

у карлових варах

Відвідування відомих лікувальних джерел

4 серпня студенти літніх програм Міжнародного Союзу Молоді відвідали Карлові Вари – оздоровчий і культурний центр Чехії. Під час прогулянки з екскурсоводом студенти оцінили не лише архітектурні надбання міста, а й ознайомилися з його історією.

Карлові Вари з’явилися у 14 столітті, коли Карл IV дізнався про цілющу силу води з місцевих джерел. З того часу місто ставало все більш популярним і за межами Чехії. Завдяки правителю Австро-Угорщини у 18 столітті воно розвивалося надзвичайно швидко і окрім слави “зцілення”, Карловим Варам був “надан титул” курорту для аристократії – сюди двічі приїжджав сам імператор Петро Перший, тут лікувались навіть Тургенєв та Гоголь.

У місті знаходиться всього дванадцять джерел з водою, одне з яких розділено на два крани. Студенти обійшли усі джерела, прогулюючись п’ятьма відомими колонадами, кожна з яких має свій унікальний архітектурний стиль.

Наприклад, Млинська колонада роботи Йосипа Зітека в стилі епохи ренесансу створює враження, наче ви знаходитесь на якомусь морському курорті, – частково завдяки пальмам, посадженим по периметру споруди. Увечері вмикається підсвічування і лунає класична музика, яку грає симфонічний оркестр. А найвідоміша Ринкова колонада, робота архітекторів Гельмера та Фелнера, була побудована лише на деякий період часу, щоб згодом її замінили кам’яною спорудою. Пізніше було вирішено залишити її в первісному вигляді завдяки міцності конструкції та красі виконання, адже оздоблення нагадує ажурне мереживо.

Знаменитий карловарський делікатес «оплатка Колонада», який продається в спеціальному магазині та в кіосках, студенти також не оминули увагою. Такі “оплатки” часто привозять додому як сувенір – незвичайні круглі вафлі з начинкою на будь-який смак: вишня, шоколад, кава та інші.

Цікавий факт! Такі вафлі випікаються у воді з джерел і продаються лише в Чехії – ніде в світі їх більше не можна купити.

Сподіваємось, що екскурсія в Карлові Вари була інформативною для наших студентів. Нижче ми пропонуємо вам ознайомитися із фотозвітом та підписатися на наш Інстаграм, де регулярно публікуються новини Міжнародного Союзу Молоді.

%d bloggers like this: